100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W TRÓJCE

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

9 listopada społeczność naszej szkoły uczciła Święto Niepodległości koncertem pieśni patriotycznych. Spośród setek pieśni wybraliśmy tylko niektóre, nadal popularne, śpiewane przy ognisku, na wędrówce czy przy biesiadnym stole. Klasy wcześniej przygotowywały jedną z siedmiu pieśni: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani”, „Piechota”,  „Serce w plecaku” i „Marsz Pierwszej Brygady”. Uczniowie wybierali wersję instrumentalną lub wokalną, mogli liczyć również na wsparcie i pomoc pani Katarzyny Stramowskiej. Wykonanie przez klasę pieśni oceniało szkolne jury (ważne było zaangażowanie klasy, wrażenia artystyczne i przede wszystkim zgodność z linią melodyczną). Otrzymane punkty zostały wliczone do Ligi Klas.

Koncert prowadziły Weronika Stępień i Marta Chmiel. Oprócz klas wystąpiła też solistka Ola Ławniczak, która w przejmujący sposób zaśpiewała „Białe róże”.

Na poziomie klas trzecich gimnazjum najlepiej zaśpiewała klasa IIIf. W klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej największe uznanie jury zyskała klasa Vc, a w siódmych i ósmych – VIIIc. Jednak największy aplauz zyskały najmłodsze klasy: pierwsze i drugie, które podbiły serca publiczności swoimi występami.

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości tradycja wspólnego śpiewania będzie kontynuowana.

Oprócz koncertu uczniowie i nauczyciele Trójki uczcili Święto Niepodległości tworząc na boisku szkolnym biało-czerwoną datę 1918. Przyłączyliśmy się również do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek o godzinie 11:11 na umówiony sygnał wszyscy zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

W tym roku szkolnym uczniowie poznają również twórców niepodległości podczas wystawy „Ojcowie Niepodległej”, która będzie miała miejsce wiosną 2019 r. w holu szkoły.

IK