KILKA SŁÓW O OBCHODACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym miesiącu w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
W tym roku przewidziane były różne zabawy i konkursy z tej okazji. Pierwszego dnia uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły przebrani za postacie literackie. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in.: Harry’ego Pottera, a nawet kilku 😊, zawodników Qudditcha – również z serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Anię z Zielonego Wzgórza, a nawet Krzyżowca z powieści Henryka Sienkiewicza. Niektórzy z naszych uczniów postanowili pójść o krok dalej i przygotowali stroje… Noblistek, które patronują naszej szkole, wśród nich była: Maria Skłodowska – Curie oraz Wisława Szymborska. Starsi uczniowie drogą online przesłali zdjęcia w stroju Piotra z „Opowieści z Narnii”, Pana Kleksa oraz Stasia Tarkowskiego z powieści „W pustyni i w puszczy”. Wszystkie przebrania były bardzo kreatywnie i przygotowane zostały z dużą starannością. Stroje były tak piękne, oryginalne i pomysłowe, że dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody. Ogromne gratulacje!

Kolejny dzień, to konkurs na wykonanie plakatu promującego naukę języka polskiego i posługiwanie się nim. Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Mikołaj Sobczak klasa IV b

II miejsce – Jeremiasz Jankowski klasa II c

III miejsce – Julia Myślińska klasa I b

Ostatni dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych przyniósł najtrudniejsze zadanie, a mianowicie Konkurs o tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

I miejsce i tytuł Mistrzyni Mowy Polskiej zdobyła Martyna Przybyła klasa VII c

II miejsce i tytuł Wicemistrzów Mowy Polskiej (ex aequo) zdobyły aż trzy osoby – Julianna Woźniak klasa VI a, Aleks Sikorski klasa VI c oraz Mikołaj Brodziszewski z klasy VII c

Serdeczne gratulacje i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.