Modny uczeń. Jak ubierać dziecko do szkoły?

Modny uczeń. Jak ubierać dziecko do szkoły? Niby wygląd najważniejszy nie jest, ale jak wytłumaczyć to dzieciom, które są prześladowane przez rówieśników noszących markowe ubrania, za to, że takich nie mają? Każda mama chce, aby dziecko dobrze wyglądało i czuło się w szkole. Można sugerować się dziecięcą modą, ale warto również postawić na komfort dziecka. Jak więc ubierać dziecko do szkoły?

Dawniej mundurki, teraz hulaj dusza

Kiedyś w szkołach dzieci musiały obowiązkowo nosić mundurki. Nie raz na pewno opowiadali nam o tym nasi dziadkowie. Od lat jednak już tego obowiązku nie ma i w szkołach panuje rewia mody. Próbowano przywrócić mundurki, aby skończyć z prześladowaniem dzieci z biednych rodzin przez te z bogatszych, a także z samowolą wśród nastolatków, które ubierają się już same i często nieodpowiednio. Nie zostały jednak dobrze przyjęte, choć zdarzają się szkoły, w których wciąż jednolity strój obowiązuje. Wielu rodziców uważa jednak mundurki za ograniczenie swobody dzieci. Trzeba mimo wszystko pamiętać, że szkoła to nie dom mody, a szkolne korytarze to nie modowe wybiegi.

Jak powinny być ubrane dzieci w szkole?

Mimo że mundurki nie zagościły z powrotem w szkołach wiele z nich ma własne zasady co do tego, jak powinni być ubrani uczniowie. Najczęstszą zasadą w regulaminie szkół jest, aby dzieci nosiły skromne i stonowane. Niezależnie od pogody na zewnątrz, uczniowie nie powinni nosić koszulek na ramiączkach ani bluzek odsłaniających brzuch, krótkich spodenek, bluzek czy sukienek z dużymi dekoltami czy zbyt krótkich sukienek i spódniczek, wykonanych z prześwitujących materiałów. Oprócz tego rodzice powinni dopilnować, aby nastolatki nie zakładały za dużo i zbyt ekstrawaganckiej biżuterii biżuterii, nie robiły mocnego makijażu ani ekstrawaganckich i niecodziennych fryzur. Nie powinny jednak też w szkole chodzić w kapturach na głowach. Wszystkie inne rzeczy mogą nosić, ale rzecz jasna nie przekraczając granic dobrego smaku. Podstawową rzeczą, której powinni dopilnować rodzice, jest czystość i schludność ubrania.

Co założyć dziecku do szkoły?

Najmłodszym dzieciom ubrania przygotowują jeszcze rodzice. Wystarczy przestrzegać wymienionych wyżej zasad, plus pamiętać o dodatkowych aspektach, związanych z komfortem oraz podejściem dzieci do czystości. Dla dziewczynki dobrym wyborem będzie wygodna sukienka lub spódniczka do kolan i rajstopy, koszulka z krótkim i bluzka długim rękawem lub dziewczęca bluza z kapturem, a także spodnie długie lub rybaczki. Odzież chłopięca odpowiednia do szkoły, to koszulka, t-shirt zobacz te modele https://mybaze.com/pl/t-shirty-i-koszulki-chlopiece/, bluza z kapturem, jeansy czy spodnie dresowe np 4f https://mybaze.com/pl/spodnie-chlopiece/4f/. Przy dobieraniu ubrania dla dziecka warto pamiętać, że dzieci na przerwach nie siedzą w miejscu. Biegają, bawią się, nie siedząc wiecznie w ławkach. Strój musi więc być wygodny i zapewniać dziecku komfortowy zakres ruchów oraz bezpieczeństwo dla skóry. Warto zadbać też o to, aby ubrania najmłodszych dzieci nie posiadały żadnych sznurków, które grożą niebezpieczeństwem nawet uduszenia. Pamiętajmy też, że często dzieci bawią się też na szkolnym podwórku w czasie przerw czy świetlicy. Mają też różne zajęcia plastyczne czy jedzą obiad na stołówce i przygotowane przez rodziców kanapki. Aktualną modę dziecięcą znajdziesz na mybaze.com https://mybaze.com/pl/dziecko/

Na pewno niemal codziennie pierwszo- czy drugoklasiści, a nawet dzieci ze starszych klas wracają do domu z pobrudzonym ubraniem lub uszkodzonym. W zwykłe dni nie warto więc ryzykować i pozwalać im na zakładanie nowych, drogich i markowych ubrań. Takie rzeczy warto zachować na wyjątkowe okazje i szkolne uroczystości, gdy dziecko występuje na przykład w szkolnym przedstawieniu. Warto od początku uczyć dzieci, że markowe ubrania nie świadczą o człowieku, ale też uczyć doboru ubrań i pomóc im w wyrobieniu sobie odpowiedniego gustu, aby w przyszłości potrafiły ubrać się odpowiednio same i by nie mieć codziennie kłopotu z nastolatką, która chce iść do szkoły w mini, sukience z dużym dekoltem czy mocnym makijażem.

Czy wiemy, jak mówić?

Tegoroczny Tydzień Kultury Słowa zaprosił nauczycieli i uczniów klas starszych do udziału w ankiecie badającej poziom znajomości kłopotliwych form językowych. Continue reading

Noworoczny Koncert

4 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się Koncert Noworoczny.  Continue reading