ROK SZKOLNY 2019/2020
RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Michał Grąbczewski kl. VI c

Zastępca Przewodniczącego SU: Maksymilian Surków kl. V c

Rada Samorządu Uczniowskiego: Nikodem Lewandowicz VII a, Gabriela Ścibek VII a, Weronika Majder VII b, Hanna Jasińska V d, Urszula Jędraszyk VI a

SAMORZĄDOWE AKTUALNOŚCI

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 października br. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego dla klas IV – VIII. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przychodzili na głosowanie i na specjalnie przygotowanych do tego kartach, uczniowie wybierali swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskał Michał Grąbczewski z klasy VI c i tym samym został przewodniczącym szkoły, wiceprzewodniczącym został Maksymilian Surków z klasy V c, natomiast trzecie miejsce przypadło Nikodemowi Lewandowiczowi z klasy VII a. W Radzie Samorządu Uczniowskiego pracować będą również: Gabriela Ścibek z VII a, Weronika Majder z VII b, Hanna Jasińska z V d oraz Urszula Jędraszyk z VI a. Serdecznie gratulujemy wygranej w wyborach 🙂

31 października – Bal Wszystkich Świętych oraz Halloween

31 października w naszej szkole był dniem nietypowym – uczniowie  przyszli w bardzo ciekawych strojach, by wziąć udział w pierwszym w tym roku punktowanym konkursie Samorządu Uczniowskiego w ramach „Ligi Klas”. Konkurs wygrała klasa VIII b, której uczniowie stanęli na wysokości zadania i w komplecie przybyli przebrani za ulubione postacie. Najciekawsze stroje mieli: Radomir Podolak – Laskowski z klasy VIII b oraz Michalina Bielawska z klasy VI b. Wszystkim uczniom, którzy przyszli tego dnia przebrani i włożyli w ich przygotowanie wiele wysiłku – serdecznie gratulujemy! ?

PREZYDIUM RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCY – JAKUB LISIECKI

WICEPRZEWODNICZĄCE – ZOFIA JASIŃSKA, ZUZANNA KSIĄŻEK

KOORDYNATOR SEKCJI: ANNA MRÓWCZYŃSKA

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 5 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach głosowało 343 uczniów. Największą liczbę głosów otrzymał Jakub Lisiecki z klasy VIII c, tym samym zostając przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. W prezydium znaleźli się także: Zofia Jasińska, Zuzanna Książkiewicz i Anna Mrówczyńska. Pozostali kandydaci również dostali się do Samorządu Uczniowskiego. Liczymy na wiele wspaniałych pomysłów!

Tekst: Anna Mrówczyńska, Martyna Kaleta

Fotogaleria: Janek Stachowiak

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Rada Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu składa Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 najlepsze życzenia: satysfakcji z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu oraz licznych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

KONKURS „KLUB SZKOLNEGO DETEKTYWA” ROZSTRZYGNIĘTY

Samorząd Uczniowski ma przyjemność ogłosić, że tytuł Szkolnego Detektywa w roku szkolnym 2018/2019 otrzymuje Wiktoria Lewkowicz z klasy V c. Uczennica odznaczyła się niesamowitą spostrzegawczością i intuicją na miarę Sherlocka Holmes’a. Serdecznie gratulujemy!

Pod zdjęciami z dzieciństwa, ukryli się: nr 1 Pani Krystyna Pokorska (pedagog), nr 2 Pani Anna Jasińska (język angielski), nr 3 Pani Izabela Kurowska (historia i wos), nr 4 Pan Tomasz Tylman (język polski), nr 5 Pani Dorota Świerczyńska (dyrektor szkoły, geografia), nr 6 Pani Marta Stępień (matematyka), nr 7 Pani Dorota Sowińska (język polski).

31 października – Bal Wszystkich Świętych

Tego dnia w naszej szkole uczniowie przybyli w strojach ulubionego świętego lub halloweenowym. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Dnia 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Na parterze naszej szkoły uczniowie klas pierwszych i drugich przyczepiali do gałęzi „Drzew Życzliwości” kartki z dobrymi słowami i pozdrowieniami. Uczniowie starszych klas mieli za zadanie odnaleźć ukryte w całej szkole kartki ze specjalnie na te okazje przygotowanymi sentencjami.  Dodatkowo można było zdobyć kilka punktów w Lidze Klas ubierając się na żółto – kolorze optymizmu i radości.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia nasza szkoła wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku datki przekazane zostały na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Gramy dla małych i dużych bez focha” oraz „Pomaganie jest dziecinnie proste”.  Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje Nauczycielom, którzy tego dnia opiekowali się wolontariuszami.