Biblioteka

Wyniki konkursu „ Książka w obiektywie”

listopad 2016

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece został zorganizowany konkurs fotograficzny „ Książka  w obiektywie”.

I miejsce zajęły uczennice z klas 3: Paulina Mroczkowska z 3d i Agnieszka Stachowiak z 3c. Drugie miejsce – również ex aequo – Weronika Stępień z  klasy 1b i Marta Chmiel z 1c, zaś trzecie miejsca:  Julia Szymańska z 3d i Marianna Majchrzak z klasy 2c.

Młodym pasjonatkom fotografii serdecznie gratulujemy!

Książka to dopiero początek…, czyli święto bibliotek szkolnych

październik 2016

Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to „Książka to dopiero początek…”

Zapraszamy wszystkich uczniów Naszego Gimnazjum do wspólnego świętowania. Czeka na Was odnowiona biblioteka, nowe, atrakcyjne książki, a także wiele konkursów.

Klasy drugie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy folder reklamujący ulubioną książkę. Szczegółowe informacje uzyskacie od p. Doroty Diakowicz na lekcjach informatyki, gdyż jest to konkurs, który łączy w sobie umiejętności informatyczne z promowaniem czytelnictwa.

Mamy nadzieję, że konkurs fotograficzny „ Książka  w obiektywie” przypadnie do gustu wszystkim uczniom. Na Wasze prace przedstawiające książki czekamy – w formie wydruków lub przyniesione na pendrive’ach – do 25 października.

Osoby mające zacięcie literackie mogą sprawdzić się w pracy pisemnej. Również do 25 października czekamy na wydrukowane lub napisane ręcznie (max 4 strony) opowiadanie pt. „Spotkałem bohatera mojej ulubionej książki”.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe!

Wszystkie klasy w wyznaczonych terminach zaprosimy na lekcję biblioteczną, której celem będzie zaprezentowanie Wam naszej odnowionej biblioteki.

Miłośników książek zapraszamy do biblioteki  w czasie długiej przerwy (10.30-10.45 )na wspólne głośne czytanie.

Przyjdź, być może kwadrans czytania przekona Cię, że warto spróbować zagłębić się w świat książki…

   Zapraszamy i czekamy…

folder

GODZINY  PRACY   BIBLIOTEKI

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
09.45-15.30 8.00-15.00 8.00-15.00 8.30-14.30 08.00-15.00

Miłość niejedno ma imię…

luty 2015

Z okazji Walentynek zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Miłość niejedno ma imię…”

W tym roku należy napisać wiersz o tematyce miłosnej!!!

 Wydruki opatrzone imieniem, nazwiskiem i klasą należy przynieść do 11.12.2015 roku do Biblioteki Szkolnej. Przewidziane nagrody dla najlepszych szkolnych poetów!!!

miłość

Dzień Bibliotekarza w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu

Nauczyciele-bibliotekarze naszej szkoły zostali zaproszeni na konferencję pod hasłem: 2014 Rok Czytelnictwa – wychowawcza rola literatury dziecięcej i młodzieżowej. Spotkanie odbyło się8 maja w Bibliotece Publicznej. Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać wykładu pani Ireny Koźmińskiej – prezesa Fundacji ABCXXI – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.  Irena Koźmińska starała się pokazać i wytłumaczyć jak duży wpływ na rozwój emocjonalny i psychiczny dzieci ma codzienne czytanie.

Po wykładzie głos zabrała Agata Widzowska-Pasiak, pisarka i bibliotekarka, pracownica swarzędzkiej Biblioteki Publicznej. Obecna na spotkaniu autorka książek dla dzieci obchodzi w tym roku 10-lecie pracy twórczej. Z tej okazji prezentowała swój dorobek twórczy, zachęcała do lektury swoich książek.

Zaproszeni bibliotekarze otrzymali materiały dotyczące biblioterapii i wartości w literaturze dziecięcej. Po wykładzie można było uczestniczyć w dyskusji dotyczącej rozwoju czytelnictwa.
Dominika Furman

 

Młodzi ludzie czytają dzieciom

poczytaj mi przyjacielu

Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Poczytaj mi, przyjacielu”. W ramach projektu bibliotekarze, nauczyciel oraz uczniowie organizują występy i spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek. Wspólne czytają książki, a po lekturze uczestnicy razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają i przygotowują inscenizacje teatralne.

Dzięki temu programowi młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem. Kontakt dziećmi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają przełamać tremę i nieśmiałość. Pomaganie innym może przynieść wiele radości. Przekonaj się sam i przyłącz się do nas!

Więcej informacji w Bibliotece Szkolnej.

Dominika Furman