Najlepszy absolwent

Kim jest Primus Inter Pares?

Definiując łaciński zwrot, dowiadujemy się, iż oznacza on – pierwszy wśród równych sobie, czyli – najdociekliwszy, najciekawszy, najbardziej otwarty na świat i potrzeby innych, najchętniej podejmujący nowe wyzwania, najwszechstronniejszy umysł.

» Regulamin przyznawania tytułu Primus inter pares

GIMNAZJUM NR 3

Rok szkolny 2014/2015
Natalia Maćkowiak  kl. III a wych. Anna Filipiak – Morchat

Średnia ocen: 5,9
Tytan pracy, spokojna, opanowana, dociekliwa, sumienna, koleżeńska – to tylko niektóre przymioty naszej najlepszej absolwentki. Natalia, m.in. znalazła się w gronie laureatów konkursu Złota Żaba z języka polskiego. Naukę kontynuuje w VI LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2013/2014
Barbara Mroczek  kl. III a wych. Agnieszka Bagrowska

Średnia ocen: 5,72
Wszechstronnie utalentowana absolwentka. Tajemnic nie mają przed nią nie tylko różne przedmioty szkolne, ale dyscypliny sportu, m.in. zapasy. Świetna organizatorka, która posiada niezwykłą zdolność wydłużania doby, gdyż na wszystko znajduje czas.

Rok szkolny 2012/2013
Urszula Stachowiak   kl. III e wych. Dorota Świerczyńska

Średnia ocen: 5,5
Artystka o ścisłym umyśle, absolwentka naszego gimnazjum, ale uczennica szkoły tańca i baletu; miłośniczka muzyki różnej, wrażliwa na sztukę, literaturę, sprawy ekologii oraz drugiego człowieka; naukę kontynuuje w VI LO W Poznaniu.

Rok szkolny 2011/2012
Ada Miśnik  kl. III a wych. Aneta Kot

Średnia ocen: 5,5
Ta absolwentka to świetny biolog, dociekliwy matematyk, oryginalny interpretator poezji, poszukujący niepowtarzalnych rozwiązań plastyk – czyli – człowiek renesansu; zdobywczyni wyróżnienia, finalistka, uczestniczka , autorka; naukę kontynuuje w II LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2010/2011
Przemysław Kałek kl. III c wych. Beata Suluk

Średnia ocen: 5,6
Absolwent z pasją i sercem; wszechstronny sportowiec; brał udział w licznych konkursach przedmiotowych; jeden z „EKO – noblistów” oraz radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Swarzędzu; naukę kontynuuje w LO w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu.

Rok szkolny 2009/2010
Aleksandra Wróblewska  kl. III a wych. Małgorzata Nowak

Średnia ocen: 5,73
Absolwentka, która sama sobie stawia coraz wyższe wymagania, łącząc wiedzę ze sportem; ambitna, perfekcyjna, zaangażowana w życie szkoły; naukę kontynuowała w VI LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2008/2009
Natalia Syguła   kl. III b wych. Szymon Krakowski

Średnia ocen: 5,6
Inicjatorka, organizatorka i uczestniczka wielu uroczystości szkolnych; pracowita, ambitna i konsekwentna; naukę kontynuowała w III LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2007/2008
Nina Gruszczyńska   kl. III c wych. Paweł Kubiak (Katarzyna Pazdej)

Średnia ocen: 5,93
Absolwenta zarażona pasją wiedzy i dociekliwości, przepełniona altruizmem, wrażliwością i ogromną charyzmą; uczestniczka wielu programów edukacyjnych oraz konkursów; świetny sportowiec; naukę kontynuowała w Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Rok szkolny 2006/2007
Hanna Dmowska   kl. III a wych. Izabela Kurowska

Średnia ocen: 5,64
Żywiołem tej absolwentki jest twórcze działanie – pomysłodawczyni i współorganizatorka wielu niezapomnianych imprez szkolnych, np. „Sówki – Noblinki”, „Mister Szkoły”, „Taniec z nauczycielami”; naukę kontynuowała w I LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2005/2006
Natalia Paszek   kl. III c wych. Katarzyna Bajon

Średnia ocen: 5,64
Zdobywczyni prestiżowych miejsc w wielu różnorodnych konkursach; osoba wszechstronnie uzdolniona i wielokrotnie niezastąpiona podczas szkolnych uroczystości; naukę kontynuowała w X LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2004/2005
Zofia Ziętkiewicz   kl. III f wych. Anna Jarkowska

Średnia ocen: 5,71
Absolwentka o niezwykle wszechstronnych zainteresowaniach; zajęła 2 miejsce w Polsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „NET-DAYS”; 1.06.2004 zasiadła w ławie sejmowej na Wiejskiej w Warszawie, jako posłanka na Sejm RP Dzieci i Młodzieży; naukę kontynuowała w III LO w Poznaniu.

Rok szkolny 2003/2004
Karolina Pietrzak    kl. III g wych. Dorota Kopczyńska

Średnia ocen: 5,61
Absolwentka, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby drugiego człowieka; naukę kontynuowała w Technikum Weterynaryjnym we Wrześni.

Rok szkolny 2002/2003
Karolina Kacprzak   kl. III h wych. Monika Tischer

Średnia ocen: 5,84
Uczestniczka wielu konkursów, sesji naukowej na temat „Edukacja rówieśnicza” oraz referendum prasowego z Wojewodą Wielkopolskim i Kuratorem Oświaty; niezwykle aktywnie zaangażowana w życie szkoły; naukę kontynuowała w Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Rok szkolny 2001/2002
Angelika Modelska     kl.III h wych. Andrzej Rothe

Średnia ocen: 6.0
Laureatka i finalistka wielu konkursów; naukę kontynuowała w II LO w Poznaniu w klasie z międzynarodową maturą.