Ważne dla ósmoklasisty

Ósmoklasisto! Ten rok będzie dla Ciebie wyjątkowo ważny! Czeka Cię egzamin. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na ten temat, zobacz co podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (OKE) w Poznaniu: link.

Ważne terminy i czas trwania egzaminów ósmoklasisty: tutaj, str. 2.

Ważne dla Was informacje na stronie MEN:

https://men.gov.pl/rekrutacja

Sposób przeliczania na punkty kryteriów na I etapie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020:

Sposób przeliczania na punkty kryteriów branych pod uwagę na I etapie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do publicznych szkół ponadpodstawowych, dotychczasowych trzyletnich publicznych liceów ogólnokształcących i dotychczasowych czteroletnich publicznych techników

dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum określa:

rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018-2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz. U. poz. 586)

dla kandydatów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej określa:

rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. poz. 610)

TARGI EDUKACYJNE
1 – 3.03.2019

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Wstęp bezpłatny!
Targi Edukacyjne to  pomysł na Twój rozwój!

Na Targach Edukacyjnych:

• poznasz ofertę szkół: licea, technika, szkoły policealne, szkoły wyższe
• dowiesz się, jaki profil szkoły odpowiada Twoim umiejętnościom: szkoły sportowe, językowe, artystyczne, szkoły zawodowe
• weźmiesz udział w ciekawych prelekcjach, prezentacjach i wykładach
• zobaczysz pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, m.in: samochodowej, gastronomicznej, czy poligraficznej w „Strefie Zawodowców”
• poznasz ciekawe koła i stowarzyszenia na EkoForum
• spotkasz wielu interesujących ludzi i nawiążesz nowe relacje

Harmonogram rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników, klas wstępnych, szkół branżowych I stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych – rok szkolny 2019/2020

Rodzice,
Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych
województwa wielkopolskiego

Wielkopolski Kurator Oświaty ogłasza harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do liceów ogólnokształcących, techników, klas wstępnych, szkół branżowych I stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Uprzejmie wyjaśniamy, iż:

  1. z dniem 1 września 2019 r. dotychczasowe trzyletnie liceum ogólnokształcące i dotychczasowe czteroletnie technikum staje się odpowiednio czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum,
  2. od 1 września 2019 r. w czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum prowadzi się klasy dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego i dotychczasowego czteroletniego technikum – dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum,
  3. na rok szkolny 2019/2020 przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych I stopnia) odrębnie dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum i kandydatów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów:

  • do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych z oddziałami klas pierwszych trzyletniego liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum oraz klas wstępnych określa załącznik  – zalacznik_szkoly-ponadpodstawowe-i-klasy-wstepne-1
Warto zapoznać się z informatorem o zawodach:

informator_o_zawodach_szkolnictwa_zawodowego

Informator o szkołach ponadpodstawowych:

https://nabor.pcss.pl

Kuratorium odpowiada:

Ile szkół można wybrać, starając się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej w roku szkolnym 2019/2010?

odpowiedź na e-mail w sprawie limitu wniosków o przyjęcie do szkoły na rok szkolny 2019-2020

Ile wniosków należy złożyć, starając się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej w roku szkolnym 2019/2010?

odpowiedź na e-mail w sprawie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2019-2020