Ważne dla ósmoklasisty

Ósmoklasisto! Ten rok będzie dla Ciebie wyjątkowo ważny! Czeka Cię egzamin. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na ten temat, zobacz co podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (OKE) w Poznaniu: link.

Ważne terminy i czas trwania egzaminów ósmoklasisty:  Komunikat o harmonogramie

Jak ma wyglądać egzamin? Poniżej przydatny link, a w nim m.in. egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – film:

Materiały dodatkowe

Sposób przeliczania na punkty kryteriów na I etapie postępowania rekrutacyjnego:

dla kandydatów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej określa:

rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. poz. 610)

TARGI EDUKACYJNE

6 – 8.03.2020

Godziny otwarcia Targów Edukacyjnych

6.03.2020 (piątek)   10:00-18:00

7.03.2020 (sobota)   10:00-18:00

8.03.2020 (niedziela)  10:00-16:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Wstęp bezpłatny!
Targi Edukacyjne to  pomysł na Twój rozwój!

Na Targach Edukacyjnych:

• poznasz ofertę szkół: licea, technika, szkoły policealne, szkoły wyższe
• dowiesz się, jaki profil szkoły odpowiada Twoim umiejętnościom: szkoły sportowe, językowe, artystyczne, szkoły zawodowe
• weźmiesz udział w ciekawych prelekcjach, prezentacjach i wykładach
• zobaczysz pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, m.in: samochodowej, gastronomicznej, czy poligraficznej w „Strefie Zawodowców”
• poznasz ciekawe koła i stowarzyszenia na EkoForum
• spotkasz wielu interesujących ludzi i nawiążesz nowe relacje

Warto zapoznać się z informatorem o zawodach:

informator_o_zawodach_szkolnictwa_zawodowego

Link do harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:

Informacja o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia – rekrutacja na rok szkolny 2020/2021: