Pasowanie na czytelnika

Czternastego maja uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na uroczystość pasowania na czytelnika. Wcześniej jednak Panie bibliotekarki musiały sprawdzić, czy każdy uczeń zasługuje na to, by zostać Czytelnikiem i ma stosowną wiedzę dotyczącą biblioteki oraz książek. Z tego powodu  uczniowie odpowiadali na szereg pytań: Jak nazywa się osoba pracująca w bibliotece? Jaka jest różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią? Dlaczego warto czytać książki? – i najważniejsze – czego nie wolno robić książce?

Pierwszaki zdały test śpiewająco: wiedziały, że książki nie brudzimy, nie wyrywamy i nie wycinamy jej kartek, nie piszemy po niej, nie moczymy, nie podpalamy, nie zdejmujemy okładki, a po przeczytaniu odnosimy do biblioteki.

Po uroczyście wygłoszonej przysiędze

„My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY! „

każdy uczeń został pasowany na Czytelnika i otrzymał swoją kartę biblioteczną.

Zapraszamy nowych  – już pełnoprawnych Czytelników z klas 1 – do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.